Loading Sündmused
  • Sündmus event on möödas

Naiste Kevadpäev “Eluallikas”

Selle aasta Naiste Kevadpäev kannab pealkirja “Eluallikas” ja toimub 21. mail kaunis kevadises Viljandis.

Registreeri ennast üritusele >>SIIT<<


Päevakava

10:00 – 10:50 Kogunemine, registreerimine, avatud kohvik.

I osa:
11:00 – 13:00
Ülistus: Margit Prantsus ja Viljandi Baptistikoguduse ülistuskoor.
Sõnum: Talvi Helde „Kruus allikal“.
Helina-Diana Helmdorfi seadmine uueks naistetöö juhiks.
Jutlus: Helina-Diana Helmdorf „ Jumala ilmutus Eevas. Naise südame saladused”.

II osa:
13:00 – 14:30
Lõuna: Viljandi toitlustusasutustes (omal käel enda valitud kohvikus), värskes õhus jalutamise võimalus.

III osa:
14:30 – 16:30
Ülistus: Margit Prantsus
Sõnum: Kristin Aavakivi
Jutlus: Karin Raja „Isa lapsed“
Hingehoidlikud vestlused, eestpalveteenistus


Lõunasöögi kohad

Kaardli toidukohale vajutades kuvatakse selle koha täpsem informatsioon.

Naiste Kevadpäevade rinnasildiga pakkuvad -7% soodustust Amrita Cafe ja City Lokaal!

Kui sa ei näe kaardi korralikult siis palun vaata seda vajutades järgmisele lingile: Google Kaart


Kõnelejad

Kairi Tõkke on kevadpäeva moderaator ja ühtlasi on ta valmis Kevadpäeval iga soovija eest palvetama. „Olen tahtnud alati väärtustada erinevaid hetki elus ja elada eesmärgipäraselt. Mulle meeldivad inimesed ning tahan olla alati valmis kuulma Jumala häält, et mõnda imet palvetada,“ ütleb Kairi.
Kairi Tõkke on terve elu elanud Pärnus ning Jumal on tema elus olnud juba 16 aastat. Tal on väga tore abikaasa ning neil on neli armsat last.

Testimonial Kairi Tõkke
Kairi Tõkke

Talvi Helde jagab Kevadpäeval sõnumit anumast, mille Jumal on loonud unikaalseks ja kindla eesmärgiga: olla täidetud elu toova väega. Ühtlasi annab ta Eesti EKB Koguduste Liidu naistetöö juhi rolli üle uuele juhile, et minna edasi kutsumuses, mida Issand on valmis pannud. Talvi Helde on Viljandi Baptistikoguduse pastori abikaasa ja tugi vaimulikus teenimises. Jumalariigis teenib ta kaasa nii sõna jagamise kui ka hingehoiuga. Talvi töötab koolikeskkonnas tervishoiuteenuse osutajana, väljendades Jumala armastust praktilise hoolimise ja abiandmise kaudu ning õpetades lapsi ja noori armastama oma kaaslasi ja väärtustama elu.

Testimonial Talvi Helde
Talvi Helde

Kevadpäeval jagab Karin Raja mõtteid teemal „Isa lapsed” ja teenib eestpalves. Karin: „Mu mõtetes on kadunud poja lugu ja inimeste südamehoiakud, kuid ka armastav Isa, kes läheb kuhu tahes, et leida oma kadunuid tütreid. Ta ootab, ega saa rahu enne, kui on nad leidnud. Mõtleme üheskoos, millised on Isa laste tunnused – missugune on nende mõttemaailm ja suhted kaaslastega. Kuhu me paigutame ennast nendes suhetes?`` Karin Raja on juba aastaid olnud Oleviste koguduse naistetöö juht. Ta teenib koguduse naisi sõna jagamise ja hingehoiu kaudu.

Testimonial Karin Raja
Karin Raja

Margit Prantsus juhatab meid Naiste kevadpäeval laulus Jumalat kiitma ja ülistama. Margiti töö- ja tegevuspõld on lai – ülistus, raadiotöö ning heebrea ja inglise keele õpetamine. Kuigi mingis mõttes väga erinevad valdkonnad, on need siiski omavahel tihedalt seotud. Margit ütleb, et Jumala ülistamise kutsumuse leidis ta kristlaseks saades kõige esimesena. Muud asjad on aastatega lisandunud.

Testimonial Margit Prantsus
Margit Prantsus

Kristin Aavakivi tutvustab oma Naiste kevadpäeva sõnavõttu nii: „Tahaksin rääkida sellest, kuidas hirm meid kitsendab ja takistab edasi liikumast. Kasvamine Kristuse täismõõtu vajab aga julgust. Kuidas ületada hirmud, et saada kätte Jumala parim?” Kristin on kirjutanud raamatu „Süda Itaaliast”, milles jagab oma südame lugu. Kümme aastat tagasi sai ta esimese eestlasena ta endale uue, siirdatud südame. Kuid veel erilisem on see, kuidas Jumal muutis tema vaimse südame, nii et ta kohtus Looja endaga. Nüüd teenib Kristin Aavakivi kaasa palvekliinikus.

Testimonial Kristin Aavakivi
Kristin Aavakivi

Helina-Diana Helmdorf räägib Naiste kevadpäeval mõnest sügavamast küsimusest, millega naised sageli üles kasvavad. Suur osa (ka Jumalat armastavatest) naistest tunnetab sügavas südamepõhjas, et nad ei ole naisena piisavad. Ei ole piisavalt head, tublid, ilusad, vaimulikud. Küll aga liiga tundlikud, liiga emotsionaalsed, liiga suurte vajadustega. Oled ehk Sinagi kogenud aeg-ajalt või lausa iga päev seda mõõdule mittevastavuse tunnet. Jumal, miks ma küll olen selliseks loodud? Miks on Looja küll andnud naisele just sellise südame ja mida see kõneleb meile Tema enda kohta? Kas võib olla, et see, mida oleme pidanud puuduseks või naiselikuks nõrkuseks, on tegelikult Jumala kingitus meile? Jumala Sõna annab mõista, et meie süda on meie isiksuse tuum. See on kogu meie usu, lootuse, armastuse ja loovuse eluallikas. Naise süda on loodud kõige erilisema eesmärgiga – olla Jumala südame peegeldus. „Olen veendunud, et Jumala igatsuseks on igale naisele pakkuda oma südant. Ja vastutasuks leiab naine üles oma unikaalsuse, mis pakub rahuldust ja rõõmu nii talle endale kui ka ümbritsevatele inimestele,“ leiab Helina-Diana.

Helina-Diana Helmdorf on sündinud ja üles kasvanud Harjumaal, Sauel. Ehkki tema peres ja suguvõsas Jumalat ei tuntud, sai ta siiski eesõiguse kohtuda Kristusega juba varajases teismeeas – 13-aastasena. Nüüdseks on ta käinud koos Jumalaga 29 aastat. Helina on abielus, nende peres kasvab kolm toredat last. Helina-Diana igapäevatöö on seotud ilu valdkonnaga, vaimulikus töös on tal olnud võimalik teenida kuulutamisega teenida naisi paljudest kogudustest. Sellel kevadel õnnistatakse ta Eesti EKBKL-i uueks naistetöö juhiks.

Testimonial Helina-Diana Helmdorf
Helina-Diana Helmdorf

Korduma Kippuvad Küsimused

Rongiga tulles on võimalik võtta linnaliini buss nr. 8, mis väljub üsna kohe pärast rongi saabumist Jaamahoone ees parklas olevast bussipeatusest.

Välju bussijaama peatusest ning kõnni valgusfoori ristmiku suunas. Ristmikule jõudes pööra vasakule ja kõnni ca. 200m seni kuni vasakut kätt enne parki on liivane parkimisplats ja selle taga Viljandi Baptistikoguduse kirikuhoone.

Viljandi linnaliinide bussipileti hind bussist ostes on 1.-€

Bussiga tulles peatub buss tavaliselt oote platvormi lõpus, bussijaama Statoili poolses otsas. Bussist väljudes tuleks kõndida läbi busside oote ala e. Statoilist eemale. Ooteala lõpus jõuad parkimisplatsini, kus diagonaali paremale üle parkimisplatsi paistab valgusfoor ja üle tee Centrumi keskus. Kõnni üle parkla hoides vasakule Alexela tankla suunas. Jõudes üle parkla autoteeni pööra vasakule ja kõnni ca 120 meetrit kuni vasakut kätt enne parki on liivane parkimisplats ja selle tagant paistab Viljandi Baptistikoguduse kirikuhoone.

Kõige lihtsam on oma GPS seadmesse kirjutada aadress Maramaa pst. 1A, Viljandi või Viljandi Baptistikogudus (mõnel juhul ka Viljandi Baptistikirik).

Tallinna poolt Viljandisse sõites tuleb sõita mööda peateed e. Tallinna tänavat natuke üle 1 minuti ca 1,4 km kuni A. Maramaa pst. ristmikuni, mis tuleb üsna kohe pärast WV ja Skoda autokeskust. Ristmikult pööra vasakule ning jätka oma teekenda veel 400m. Paremal pool enne parki ongi Viljandi Baptistikoguduse kirikuhoone.

Tartu poolt Viljandisse sisenedes sõida mööda peateed (Uus tn.) mäest ülesse kuni ühel hetkel paremal pool tuleb park ja kohe pärast parki paistab Viljandi Baptistikoguduse kirikuhoone.  Linna piirist on see 2 minuti teekonna e. 1,8km kaugusel.

Pärnu poolt tulles, sõida mööda peateed kuni jõuad ristmikule, kus oled sunnitud tegema pöörde – pööra vasakule. Jätka oma teekonda sõites mööda peateed otse kuni jõuad kesklinna. Peatee teeb pöörde vasakule sina aga jätka teekonda otse mööda Kauba tönavat. Sõidad mööda mööda kiviteed kuni Lossi tänava ristmikuni (munakivikattega tee lõppeb). Pööra vaskule Lossi tänavale ning jätka oma teekonda otse ületades 5 ristmiku. Siis näed vasakul pargi sees Viljandi Baptistikoguduse kirikuhoonet.

Tulles Karksi-Nuia poolt sõida linna sissesõidust mööda ning jätka teekonda kuni Pärnu mnt. ringteeni. Sealt pööra linna sisse ning jälgi juhised “Pärnu poolt tulles”!

Kui tuled Mustla poolt siis sõida kuni Tartu mnt. ringteeni. Sõida sealt linna sisse ning vaata juhiseid “Tartu poolt Viljandisse sisenedes”!

Kiriku ees on suur liivane parkimis ala. Palun järgige parkimiskorraldajete (mehed helkurvestides) juhiseid.

Parkida on võimalik ka A. Maramaa pst. ja Uue tänava ääres. Samuti on kiriku vahetus läheduses Bussijaama ja Centrumi keskuse (Selveri) parklad. Kuigi parklates võib olla märgitud parkimiskella kohustus ei ole Viljandi linnas ametlikku tasulist ega ajapiiranguga parkimiskorda juba 2 aastat.

Jah. Palume registreerida vaatamata sellele, et üritus on tasuta. Meil on vajalik teada osalejate arvu kohviku ja mõningate muude üritust puudutavate toimetuste tarvis.

Naiste kevadpäevale saad ennast registreerida vajutades SIIA!

Naiste kevadpäevadel on võimalus anda oma annetus samuti toimub ka korjandus.

Palun vaata Viljandi toidukohtade kaarti. Üleval kaardi servas vasakus nurgas menüü ikoonil vajutades ilmub toidukohtade loend ja sealt on võimalik valida toidukohti, mis pakuvad taimetoitu. Kaardil on taimetoiduga restoranid märgitud rohelise ikooniga.

Date

21. mai 2016

Time

11:00 - 16:30

Cost

Tasuta

Website

https://docs.google.com/forms/d/1NZOfy4TihfK6xxJumYpurxAGHm_5xN8gp4VXTVMxxiw/viewform

Location

Viljandi Baptistikirik
A. Maramaa pst. 1A
Viljandi, 71007 Eesti

Korraldaja

EEKBKL naistetöö
Telefon:
56890640
Koduleht:
http://www.ekklesia.ee/uudised/naisteuudised

Share this Event